Možno sa viacerí zamýšľate nad realitou všedných dní a následne si položíte otázku prečo by ste mali utrácať nad limit svojich možností a viac, než je to potrebné? Začať môžete úpravou financovania chodu firmy, ktorá zhltne množstvo peňazí, a možno by sa výška nákladov dala veľmi jednoducho znížiť. Existuje viacero možností, jednou z nich je výmena starých drevených paliet za plastové. S úsporou financií v spoločnosti vám pomôže spoločnosť Schoeller Allibert a jej produkty, plastové palety, za ktoré zaplatíte toľko, koľko v skutočnosti stoja a dokonca si vyberiete aj palety na mieru. Poradcovia z firmy výrobcu presne určia, aký typ potrebujete a zároveň prepočítajú aj výšku ušetrených peňazí počas ich používania. Hovoríme o vratných plastových euro paletách, vyrobených z recyklovaného plastu, s perfektnými vlastnosťami, ktoré ich predurčujú na použitie v skladoch či prepravnými spoločnosťami.

Recyklovateľný plast v čiernej farbe

S ušetrenými financiami dostanete aj výborné vlastnosti paliet spolu s výhodami, ktoré prinášajú. Palety majú vysokú nosnosť, materiál je ľahký, dajú sa ukladať na seba, čím šetria miesto a sú stabilné, takže úplne bezpečné na používanie. Nenájdete plastové palety na nich trčať žiadne klince, nemenia tvar ani hmotnosť pod vplyvom zmien poveternostných podmienok, pretože nenasávajú vlhkosť. Tieto palety sú síce o čosi drahšie ako drevené, návratnosť financií je však rýchla.

Nechajte si vyrátať výšku ušetrených peňazí

Rozmery paliet sú rovnaké ako pri drevených, 1200x800mm alebo 1200x1000mm, ide o európsky štandard, vyhovujú prísnym hygienickým normám nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Vybrať si však môžete z viac ako 60 rozličných druhov paliet typu EOS, teda euro paliet. Tie sa dajú využívať mnohokrát za sebou, ale sú o niečo labilnejšie ako palety BiPP, no možno ste menšia firma, ktorá sa rozhodne zaplatiť menej za drevené palety. Povrchovú úpravu plastových paliet riešiť nemusíte, nepotrebujú ju. Stačí ich dobre poumývať a používať ich môžete aj za hranicami Slovenska, kde ich akceptujú, pretože sú z recyklovaného, ľahko udržiavateľného plastu.