Nedávno som bol s kamarátmi na túre a o pár týždňov ma kamarátka prekvapila s tým, že priniesla reálny fotoalbum, v ktorom boli vytlačené fotky z tohto výletu.

Bolo to skutočne pekné vidieť, že v dnešnej digitálnej dobe nezdieľame všetko iba cez sociálne siete, ale že naďalej existujú služby, ktoré digitálne fotky premenia na tie skutočné – papierové. A o to je to krajšie, ak si vytlačené fotografie následne uložíte do skutočného fotoalbumu – a nezostanú len v galérii v mobile, kde sa bijú o miesto so stovkou ďalších aj menej cenných snímok.

Fotoalbum, fotky

Čiže z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že to bol skutočne hodnotnejší a podľa mňa aj lepšie vyzerajúci zážitok, než keby som dané fotky pozeral na počítači či v mobile. Milo ma to prekvapilo a pozitívne na tom bolo aj to, že sme sa stretli z očí do očí a vytlačené fotky v albume sme prezerali spoločne. Nebolo to tak, že by sme si len dali lajk na Facebooku a tým by to skončilo. Pripomenulo mi to staré časy, kedy som si zvykol prezerať fotoalbum s rodičmi. Vlastne dodnes v ňom majú uložené tie najpamätnejšie momenty – od svadby až po snímky, na ktorých ako úplne malý pózujem v peknom prostredí v prírode.

Rovnako hodnotnú spomienku má teda teraz aj moja kamarátka. Zatiaľ čo ja možno časom fotky z počítača a mobilu omylom vymažem alebo sa mi popletú so stovkami iných súborov, ona už má zhotovený pamätný fotoalbum, ktorý raz bude môcť ukázať svojim deťom a zaspomína si na mladé časy plné zážitkov a výletov do prírody.

Muž fotí

Rozmýšľate tak aj vy nad tým, že by ste si chceli dať vyvolať svoje najlepšie digitálne snímky?

  • V takom prípade je to veľmi jednoduché, stačí k tomu použiť tlač fotografií online. Nemusíte hľadať osobne fotoštúdio, pohodlne cez svoje zariadenie s pripojením na internet nahráte fotky do štúdia a zadáte si parametre, ako by vytlačená fotka mala vyzerať. A o pár dní vám vaše snímky prídu vyvolané.