To znamená napríklad vytieranie, vysávanie, utieranie prachu, upratovanie záchodu a tak ďalej. Je toho veľa. O aké domáce práce sa jedná? Rozoberieme si to radšej podrobnejšie a ku každej si zvlášť niečo povieme.

  1. vytieranie podlahy – už ako malá si pamätám, že ma mamka viedla k tomu, aby som sa zapájala do domácich prác. A jednou z nich bolo aj vytieranie podlahy. To som nerobila veľmi rada, ale zas na druhú stranu, vtedy neboli žiadne moderné mopy a mali sme ten taký úplne obyčajný. Takže upratovanie s ním nebola žiadna sláva a bolo to jednoducho všetko na dlho. Teraz bývam s priateľom a máme taký ten mop, ktorý je oválny a dobre sa s ním vytiera. Označila by som to za taký ten „moderný“ mop, ktorý sa už používa v domácnostiach bežne a tiež sa s ním rozhodne lepšie upratuje. Niekto má dokonca na podlahu takého robota, ktorý jazdí po zemi a upratuje sám – a musím povedať, že práve toto mi príde zaujímavé, že v dnešnej dobe už sa nemusíte namáhať s nejakým vytieraním a zaobstaráte si robota, pokiaľ na neho však máte peniaze.

u

  1. Utieranie a umývanie riadu – jedna z ľahších domácich prác. Ale je fakt, že pokiaľ sa vám toho nahromadí kopa, už ani nemáte chuť riadu umývať. Tak si skúste umývať taniere po každom jedle a bude to pre vás oveľa jednoduchšie.

u

  1. Vysávanie – vysávať by sa malo aspoň 3x – 4x do týždňa. Na zem a hlavne do kobercov sa usadzujú omrvinky, špina a prach. A keď nebudete upratovať, budete mať automaticky koberec plný špiny. A to predsa chcete. Navyše ak ste alergici, tak by ste mali mať dôkladne všetko povysávané, pretože alergia je zákerná choroba a vyžaduje jednoducho čistotu. Viem o čom hovorím, mám alergiu a astmu a príjemné to fakt nie je, to mi môžete veriť. A ak upratovanie nezvládate, čo tak si najať čistiace a upratovacie služby? Tak neváhajte.