Čo je to vlastne materiálny dostatok? Ide jednoducho o nadobudnutie pocitu hojnosti v bežnom prežívaní každodenného života. Pojem hojnosť sa však spája s rozdielnymi materiálnymi statkami a pre každého znamená niečo iné. Niekto si zakladá na bývaní v luxusnom byte alebo modernom dome, iný zase v drevenom dome na okraji mesta s minimálnymi nákladmi na vykurovanie a ekologickým nastavením spôsobu života.

na ceste k financiám a k úspechu

V každom prípade sa zhodneme na tom, že finančné prostriedky sú pre nás nevyhnutnosťou. Potrebujeme platiť účty, nakupovať jedlo a oblečenie, platiť za prežitky vo forme zábavných, kultúrnych či športových podujatí.

Ako sa k financiám dopracovať tak, aby sme z danej pracovnej činnosti mali pôžitok, aby nám zamestnanie, ktoré robíme prinášalo radosť a vyhli sme sa odpočítavaniu dní do víkendu alebo do výplaty. To znamená, že za našu prácu by sme mali byť aj dostatočne ohodnotení. Ako na to? Ako sa dopátrať k povolaniu snov? A čo ak vôbec netušíme, čo je tým povolaním?

radosť z povolania

Na tieto otázky nie je odpoveď vôbec jednoduchá a každý sa k nej potrebuje dopátrať sám na základe vlastného uvedomenia a priblíženia sa k svojej podstate, k svojmu vnútru. Nie každý je stvorený tak, aby mohol obchodovať na burze a aby mu táto obchodná činnosť prinášala primerané zisky. Aj keď obchodníkov na burze pribúda a to rapídnym tempom a ich výsledky sú v mnohých prípadoch viac ako ohromujúce. Niekoho môže napríklad lákať učiteľský smer, sprevádzanie detí aj keď pracuje v obchodnej oblasti. Ak dotyčnú osobu daný smer nenapĺňa, je na čase, aby vystúpila zo zabehnutých koľají a nezotrvávala v takzvanej komfortnej zóne, ktorá je zárukou stáleho príjmu ešte ďalších desať rokov, ale začala v neistote za cestou k vytúženému povolaniu, hľadať a nachádzať istoty. Ak keď život je nevyspytateľný, stojí za to počúvnuť vnútorné volanie a vydať sa na cestu srdca a vnútorného presvedčenia.