Byt bez balkónu je pre množstvo ľudí niečo nepredstaviteľné. Balkón je miesto, kde si môžeme aspoň na chvíľu vo voľnom čase sadnúť a vychutnať si svoju kávu či posedieť s priateľmi. Množstvo ľudí však počas leta využíva svoj balkón či vonkajšiu terasu minimálne. Prečo je tomu tak? Leto je typické silným slnkom a v prípade vysokých panelákov je silné slnko na balkónoch na každodennom poriadku. Väčšina ľudí s tým nič nerobí a radšej trávi slnečné dni vnútri v byte ako na balkóne. Čo je však veľká škoda. Svoj balkón môžete využívať za každého počasia. Stačí keď si zvolíte správne zatemnenie balkón. Tienenie balkóna či terasy je posledné roky veľmi obľúbené. Už dávno nie sú moderné zatemňovacie závesy, ktoré sú nemoderné a taktiež nevytvoria úplnú tmu. V dnešnej dobe máte možnosť nainštalovať si na balkón tieniacej textilné rolety.

tieniace rolety

Tieniace rolety na balkón sú z jemnej textílie, ktorá je však aj odolná. Hlavnou úlohou je zatieniť váš priestor na balkóne pred priamym slnkom. Textília je semi priehľadná a to znamená, že slnečné žiarenie v určitej miere na balkón prechádza. Je to však príjemné svetlo, ktoré na balkóne určite oceníte. Tienenie balkóna roletou vám zminimalizuje prienik slnečného žiarenia na balkón a tým pádom zníži na vašom balkóne aj teplotu.

tieniace rolety

Tieniacej rolety na balkón či terasu sú počas leta skutočne praktickým pomocníkom. Ani neviete, kedy budete potrebovať a kedy oceníte ich službu. Tieniace rolety z textílie sú výborným pomocníkom aj v prípade interiéru. Rolety na okne majú rovnakú funkciu ako v prípade tienenia na balkóne. Cez rolety na okne neprenikne toľko slnečného žiarenia a vaša domácnosť nebude taká vyhriata. V prípade tienenie balkóna sa nespoliehajte na univerzálne produkty. Pre maximálny účinok tienenia si zvoľte rolety na mieru. Tie vám krátkom čase vyhotovia na screenoverolety.sk.