Chcete vo vašom obývacom priestore dosiahnuť komfortné a moderné vlastnosti? Kvalitnú priepustnosť svetla, ľahkú atmosféru, voľnosť a pritom moderný dizajn? Toto sa dá dosiahnuť v prípade, ak do týchto priestorov umiestnite posuvné dvere sklenené.

A nie sú to len slová do vetra, tento jedinečný dizajn dverí dokáže spraviť s interiérom viditeľné zmeny.

kľučka, dvere

Nielen v tom, že ide o posuvný typ dverí s trendovým ovládaním. Hoci aj táto stránka má svoje nenahraditeľné výhody. Hlavne v prípade, ak v dotyčnom priestore chcete šetriť miestom. Posuvné ovládanie dverí do strán ušetrí miesto navyše. V miestnosti sa razom budete cítiť komfortnejšie, prípadne toto voľne miesto môžete zaplniť nejakou dekoráciou.

Silná stránka posuvných sklenených dverí je však takisto v tom, že pri nich vravíme o skle. Ide o materiál, ktorý opticky zväčšuje, no ide iba o jednu z dôležitých vlastností.

Sklo a jeho vlastnosti (v spojitosti so sklenenými dverami)

dvere. interiér

Čo si všimneme ako prvé to je fakt, že sklo prepúšťa svetlo. Čo to konkrétne znamená pre interiéry? Veľmi zaujímavé vizuálne riešenie miestností, ktoré budú skutočne kvalitne presvetlené. Prirodzene rozžiarené, nebude v nich totiž chýbať dopad lúčov denného svetla. To následne značí aj veľmi dobrú viditeľnosť a orientáciu v priestore. V neposlednom rade vravíme o zdravých priestoroch, denné svetlo je veľmi dôležité pre naše zdravie ako aj pre našu náladu, výkonnosť a hlavne psychickú kondíciu.

  • To je jeden z dôvodov, prečo sa typy sklenených dverí používajú tiež v kanceláriách a v administratívnych priestoroch.

Ale pochopiteľne sa s nimi stretávame aj na iných miestach, určite ste ich už videli, ako oddeľujú napríklad obchody s oblečením či kaderníctva,… vo veľkých nákupných centrách. Aj tu poskytujú skvelú orientáciu a priznajme, že tiež atraktívny dizajn pre okoloidúcich.