Priestorovo nenáročnou, komfortnejšou a praktickejšou alternatívou vaní sa dnes stávajú moderné sklenene sprchove kuty.

sprchový kout

Trend v podobe sprchovacích kútov naberá na popularite a je z viacerých stránok praktickým riešením do každej kúpeľne. Nielenže sprchovanie šetrí náš čas a dobíja našu energiu, ale takýto priestor v kúpeľni navyše pôsobí komfortne a bude po ruke vždy, kedy si budete potrebovať dať kvalitnú či len rýchlu sprchu. Už od samého začiatku vidíme niekoľko pozitívnych stránok, no predstavíme si ich o niečo detailnejšie a tým pádom si opíšeme dôvody, prečo sa vlastne oplatí zhotoviť si sprchový kút. Konkrétnejšie sa zameráme na súčasné trendové riešenie v podobe sprchového kútu Walk-in, ktorý zaberá len minimum miesta, poskytuje šikovný prístup a pozostáva len z estetických sklenených priečok.

  • Walk-in je riešenie v podobe otvoreného sprchovacieho kúta s pohodlným a rýchlym prístupom k sprche.

zástěna
Ako už anglický názov Walk-in napovedá, jednoducho do tohto priestoru vkráčate bez zbytočných prekážok.Priestor je tak vlastne ohraničený len niekoľkým bezpečnostnými sklami, ktoré tento priestor oddeľujú od zbytku kúpeľne a zároveň sa starajú o jeho estetickú stránku, aká je v prípade skleneného materiálu viac, než istá. Za stabilitu a bezpečnosť v tomto smere ručí špeciálne bezpečnostné sklo a kovová vzpera. Sprchovací kút s rýchlym prístupom je tak zároveň v značnej miere skvelým dizajnovým prvkom s potrebnou dávkou elegancie.
Steny je možné praktickým spôsobom umiestniť podľa vlastného úsudku, čiže takýto sprchovací priestor sa dokáže prispôsobiť prostrediu, najmä ak je kúpeľňa väčších rozmerov. Koniec koncov takýmto štíhlym a nenáročným dizajnom sa ušetrí aj dostatok miesta. Vravíme zároveň aj o flexibilnom riešení a dostatočne komfortnom priestore, v prípade záujmu aj pre dve osoby.