LED svetlá sú momentálne na trhu pravdepodobne najznámejším druhom osvetlenia, ktorý si ľudia typicky volia hlavne, vďaka ich mimoriadnej výdrži. V súvislosti s výdržou nemôžeme zabudnúť ani na ich prenikavú silu svietenia, pre ktorú sa taktiež stávajú jasnou voľbou mnohých zákazníkov. Spolu s výbornou odolnosťou voči bláznivému počasiu, ako je krupobitie, búrky alebo silné mrazy a víchrice, predstavujú dokonalú voľbu na vonkajšie osvetlenie. Možnosti využitia vo vnútornom prostredí avšak rovnako nezaostávajú. Nech už sa rozhodnete pre voľbu LED osvetlenia ako primárne svetlo danej miestnosti alebo na dekoračné účely, LED technológie umožňujú dosiahnuť všestranné využitie. Za zmienku stojí jednoznačne aj spotreba elektrickej energie, ktorá je v porovnaní s používaním bežného druhu svietidiel nižšia. Ak by ste si teda porovnali dlhšie časové obdobie spotreby, napríklad za jeden rok, zistili by ste, že LED svietidlá sa vám oplatia oveľa viac.

dekoračné LED osvetlenie

V prípade, že chcete LED svetlo využiť vo forme hlavného osvetlenia vybraného priestoru, možno vás bude zaujímať jeho pôsobenie zo zdravotného hľadiska. V minulosti sa žiarovky vyrábali často zo škodlivých zložiek a obsahovali stopy ortuti a iných nebezpečných látok. LED svetlá sú však maximálne bezpečné, a to nie len pre človeka, ale i z pohľadu vplyvu na životné prostredie, pretože neobsahujú žiadne nežiadúce materiály.

napájací zdroj

K tomu, aby vám LED svetlo, čo najdlhšie vydržalo potrebujete zabezpečiť správny zdroj napájania. Na trhu sú väčšinou k dispozícií 12v zdroje alebo 24v zdroje, ktoré je možné zapojiť priamo do elektrickej zástrčky, inštalovať do nábytku alebo prípadne aj na iné miesta. Keď bude napájací zdroj nesprávne zvolený alebo svetlo zle pripojené, môže dôjsť k jeho nadmerné prehrievaniu. Tento stav potom následne vyústi až do poškodenia osvetlenia alebo ovplyvnenia jeho životnosti či sily svietivosti.