Materiály v interiéroch, ale aj vo vonkajších priestoroch nesú pečať moderného spracovania a výsledkom sú progresívne prvky, ktoré sa stali súčasťou novostavieb rozličného využitia. Sklo patrí k tým materiálom, s ktorým sa dajú robiť rôznorodé produkty, pretože je tvárne a má všestranné využitie. Jednou z možností je sklo použiť vo forme zábradlia na terasu. Balkóny či terasy tvoria častokrát súčasť budov, ktoré slúžia nielen na bývanie, ale majú aj iné komerčné využitie. Hlavne v letných mesiacoch sa terasy plnia zákazníkmi, ktorí si na nich chcú posedieť a vychutnať si dobrú kávu so zákuskom či zmrzlinou. Hranicu plochy terasy môže tvoriť sklenené zábradlie na terasu zábradlie z najrozličnejšieho materiálu a tvaru, ktorý je originálny a zároveň spĺňa účel. Sklenené tabule uchytené do rámu alebo bez rámov sú jednou z alternatív moderného zábradlia.

Aj terasy na strechách domov potrebujú zábradlie

Ukotvenie skleneného zábradlia môže mať mnoho variácií, najčistejší spôsob je spájať sklo bez viditeľného spôsobu, teda bez rámov, ktoré by čisté línie narušili. Tento spôsob si vyžaduje prepracované detaily a úchyty, ktoré sú minimálne viditeľné, ale zároveň pevné, kvalitné a bezpečné. Sklenené tabule vsadené do rámu z nehrdzavejúcej ocele a s nosnou konštrukciou vytvoria zábradlie technického vzhľadu. V obidvoch prevedeniach je možné doladiť ho ku ktorémukoľvek architektonickému štýlu.

Moderné stavby sa bez skla nezaobídu

Na zabezpečenie bezpečnosti pri využívaní terás a ich zábradlia treba použiť certifikované bezpečnostné sklo, o jeho priesvitnej alternatíve alebo nejakej inej farebnej či grafickej úprave rozhoduje projektant alebo investor. Na základe ich požiadavky je možné vytvoriť zábradlie z číreho skla alebo pomocou matného či pieskovaného skla aspoň do určitej miery zabezpečiť intímne prostredie na terase. Takisto je možné ukryť aj kotviace prvky nosnej konštrukcie pod vrchnú vrstvu podlahy, čím dosiahnete dojem, že stĺpiky „rastú“ zo zeme. Takto osadené sklenené zábradlie bude spríjemňovať chvíle zákazníkom, ktoré si prídu na terasu vychutnať svoju kávu.