Možno staviate dom, možno prerábate, možno predávate, možno prenajímate. A možno ste sa pri jednom z týchto udalostí stretli s tým, že od vás požadovali energetický certifikát. Ešte niekoľko rokov dozadu sa energetické certifikáty v takejto veľkej miere neriešili. Dnes je spotreba energií v našich nehnuteľnostiach na veľkom pretrase. Je to však len výhoda. Energie sa zbytočne spotrebovávali nad mieru využiteľnosti a takisto tým trpela aj vaša peňaženka. Zastaralé systémy a technológie vôbec neriešili spotrebu a nízke náklady na vykurovanie či ohrev vody.

energetická trieda

A túto chybu robíme ešte aj dnes. V dnešnej dobe máte skutočne veľké množstvo zabezpečenia nízkoenergetických technológií do vašich nehnuteľností. Problémom je, že montáž kvalitného tepelného čerpadla či vzduchotechniky do celej domácnosti má vyššie úvodné náklady ako keby kúpite straší kotol. Málo ľudí sa však zamyslí aj nad tým, že energie sa vám každý mesiac znížia o niekoľko percent. Po pár rokoch bývania je tak návratnosť jednoznačná. Množstvo ľudí tento fakt ale stále ignorovala a preto sa zaviedla nová legislatíva. Doloženie energetického certifikátu ku kolaudácii s najvyššou dosiahnutou energetickou triedou A0.

energetický certifikát

Čo to znamená?

Energetický certifikát ku kolaudácii sa týka novostavieb, ktoré ešte nie sú skolaudované. Energetický certifikát vám ohodnotia odborníci na základe použitých technológií na vykurovanie a iné energeticky náročné činnosti. Podľa energetickej náročnosti zaradia vašu domácnosť do energetickej triedy. Novostavby musia splniť nízku energetickú triedu A0, čím sú donútené použiť moderné technológie, ktoré znížia spotrebu na minimum. Dajte si vypracovať energetický certifikát Certifikaciabudovy.sk. Odborníci používajú kvalitné termo kamery, ktoré vám rýchlo a presne zmerajú energetickú náročnosť vašej nehnuteľnosti.